У Полтаві обговорили зміни в законодавстві щодо запобігання сімейному насильству. Відео

0
1070

У Головному управлінні поліції області за «круглим столом» обговорили законодавчі зміни у сфері запобігання сімейному насильству. Відео.

Круглий стіл в поліції

Представники галузевих служб поліції, бюро безоплатної правової допомоги, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації і громадських організацій, які тісно співпрацюють з органами влади, розглянули низку питань, пов’язаних із запобіганням різним формам домашнього насильства.

Нагадаємо,6 грудня 2017 року Верховна Рада України прийняла закон, яким було внесено зміни до Кримінального кодексу України та Кримінально-процесуального кодексу України. З моменту набрання чинності Закону«Про запобігання та протидію домашньому насильству» (тобто через рік після його підписання президентом) домашнє насильство буде вважатися злочином, а не адміністративним правопорушенням.

Про масштаби проблеми на Полтавщині у цифрах розповіли поліцейські. Зокрема, керівник служби дільничних офіцерів поліції області Жанна Ахіджанян наголосила, що на профілактичних обліках поліції перебуває 2,5 тисячі “сімейних дебоширів”, з яких 145 – жінки (у розрізі області). На рівні міста (дані стосуються Полтави) кількість викликів патрульної поліції на сімейні чвари за минулий рік перевищила 3,5 тисячі.

Експерти, яких сьогодні за «круглим столом» об’єднала актуальна для України (і Полтавщини, зокрема) тема, озвучили вагомі аргументи на користь законодавчих змін, які повинні змінити ситуацію на краще.

Перший з них, як зауважила уповноважена з прав людини в діяльності поліції Наталія Мельничук, – жорсткіші покарання для кривдників.

Другий – право поліції контролювати поведінку порушника, щоб не допустити «рецидиву», перевіряти як порушник дотримується тимчасових обмежень та покладених на нього обов’язків.

Фахівці відзначили переваги Закону. Зокрема, начальник відділу ювенальної превенції поліції області Ірина Карюк відзначила важливі для практики зміни:

  • розширено коло осіб, які можуть бути визнані сімейними насильниками, а також визначені форми насильства (фізичне, психологічне, сексуальне, економічне).
  • дитина буде визнаватися постраждалою від сімейного насильства, очевидцем якого вона стала і матиме право на правову допомогу та захист. Це дозволить «ізолювати» дитину (до 6 місяців) від кривдника та його знущань, заборонивши останньому наближатися до жертви та зобов’язавши звільнити місце її проживання. 

Перспективність позитивних зрушень у правозастосовній практиці у цій сфері відзначили всі експерти. Із метою визначення раціонального механізму співпраці сторони підписали Меморандум.

Запропонований алгоритм дій, що включає правопросвітницьку діяльність (з наданням інформації щодо адрес та контактів антикризових центрів, локацій громадських організацій та бюро безоплатної допомоги), надання первинної правової допомоги жертвам сімейного насильства та їх захист з боку органів державної влади.

Відділ комунікації поліції Полтавщини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Please wait...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

three × one =