У Полтаві відкрили пам’ятну дошку відомому кінорежисеру

0
250

У Полтаві відкрили пам’ятну дошку відомому кінорежисеру

 Параджанов

У Полтаві відбулися урочистості з нагоди вшанування пам’яті кінорежисера, сценариста і художника Сергія Параджанова. Кульмінацією заходу стало відкриття меморіальної дошки митцю.

 

Сергій Параджанов – кінорежисер, народний артист УРСР та лауреат Державної премії України ім. Т. Шевченка. За своє життя Параджанов зняв близько 20 фільмів, написав сценарії до майже десятка фільмів, виступав у ролі художника-постановщика, художника по костюмах, композитора та навіть знявся у кількох стрічках.

Ініціаторами встановлення меморіальної дошки Параджанову стали вірменська та грузинська діаспори, в тому числі і ГО «Ванк». Це і не дивно, адже митця називали «сином трьох народів»: він був вірменином за походженням, народився в Грузії, а працював в Україні. В Україні Параджанов створив фільми «Наталія Ужвій», «Золоті руки», «Думка», «Перший парубок», «Українська рапсодія» «Квітка на камені». Міжнародне визнання прийшло до Параджанова після екранізації в 1964 повісті М. Коцюбинського «Тіні забутих предків».

Параджанов доскаЯк говорить голова громадської організації «Ванк» Валерій Кірокосьян, ідея увіковічнити пам’ять українського і вірменського кінорежисера прийшла до них ще під час початку будівництва нового мікрорайону. Тоді вони ініціювали найменування вулиці на честь на митця. Тепер встановили пам’ятну дошку на першому будинку на вулиці. У планах – ще один захід, пов’язаний з ім’ям Сергія Йосиповича: ГО «Ванк» планує відкрити кімнату-музей у школі-гімназії в Розсошеннцях.

Наталія Норіцина

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Please wait...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

4 − two =