18 C
Poltava
Четвер, 24 Травень 2018
Як українці будуть платити за рахунками. ЖКГ по-новому

Як українці будуть платити за рахунками. ЖКГ по-новому

0
1659

Комунальні послуги перестали вважатися “процесом” і стали “результатом процесу”.

Так, комунальні послуги перестали вважатися “процесом” і стали “результатом процесу”.

“Житлово-комунальні послуги – результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та / або перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях …, який здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг”, – визначається в законі.

 

Закон також передбачає право споживача на зменшення розміру плати за житлово-комунального господарства в разі ненадання послуг ЖКГ, їх надання в неповному обсязі або погіршення їх якості.

Крім того, споживач має право не оплачувати житлово-комунальні послуги (крім теплової енергії) в разі, якщо ними не користується в період тимчасової відсутності в приміщенні більше 30 календарних днів.

Також споживач, відповідно до закону, має право без додаткової оплати отримувати від виконавця житлово-комунальних послуг:

  • інформацію про ціни і тарифи;
  • загальну вартість місячного платежу;
  • структуру ціни або тарифу;
  • норми споживання;
  • порядок надання послуги, а також про її споживчі властивості.

У закон також додано норму про те, що в разі аварії виконавець послуг ЖКГ зобов’язаний повідомити споживача не пізніше ніж через три години після відключення комунальної послуги. У повідомленні має бути зазначено причини та строк перерви.

Окремо в законі підкреслюється, що без укладення договору (індивідуального або колективного) послуга не буде вважатися комунальної, а тому дія цього закону на неї не пошириться.

Нагадаємо, згідно з цим законом, договір на надання комунальних послуг в Україні може бути укладений як з індивідуальним, так і з колективним споживачем. При цьому в законі прописані і норми, які повинні мотивувати українців укладати саме колективні договори.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Please wait...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

fourteen − 10 =

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: