Випускники про Програму “Відкритий світ”

0
813

 

13221549_981454798641599_1893134623819895938_n
Зустріч випускників Програми “Відкритий Світ” полтавців у 2016 році

Наталія Удовиченко, випускник програми “Відкритий світ” 2012 року, м. Полтава: “Проект “Open World” дав змогу усвідомити важливість як внутрішніх так і зовнішніх перетворень. Знайомства з непересічними особистостями дали поштовх до активного розвитку у правильному векторі. Саме програма «Відкритий Світ» показала важливість консолідації, та вплив громад на суспільні процеси, адже, як приклад – перед очима красиві, сильні духом люди, які все своє  життя поклали на благо України”.

Іван Чабан, випускник програми “Відкритий світ” 2012 року: “Корисним у цій поїздці було усе. По-перше, новий погляд на вирішення стандартних буденних соціальних проблем. По-друге, вразила сила впливу громади, підзвітність органів влади громаді. А надто корисним був досвід волонтерства – адже кожен учень школи має пройти волонтерську практику. У буденному житті – на акції “Серце до серця” намагаємося залучати учнів і школи до співпраці для надання волонтерської підтримки”

Надія Діденко, випускник програми”Відкритий Світ” 2010 року, м. Полтава: “Безцінний досвід — це знайомство із нашою діаспорою у Рочестері, Ірондеквойті та Баффало. Неймовірні люди! Надзвичайно гостинні, позитивні. Патріархи української громади потрапили до Штатів ще в дитинстві — хто під час війни, хто вже після неї. Але навіть далеко за океаном бережуть традиції і культуру України, навчають дітей та онуків. Власне, вони живуть з Україною в серці. І це серце щиро болить, коли в нашій країні трапляються якісь негаразди. Ми були у Штатах після президентських виборів, у яких переміг Янукович. То й досі пам’ятаю пророчі слова одного з українських американців: “Відчуваю, дітки, що багато біди принесе Янукович Україні”.

Олеся Вовченко, випускник програми “Відкритий Світ” 2011 року, м. Полтава: ” Участь в програмі “Відкритий світ” особисто для мене стала безцінним досвідом як в плані професійному, так і в плані розширення загальнокультурних горизонтів. Програма була надзвичайно насиченою та цікавою”.

Олександра Сиротенко, випускник програми “Відкритий Світ” 2015 року, м. Полтава: ” Кожне знайомство – досвід і нова інформація. Щодня наша група дивувалася отриманим знанням, які часом навіть було важко систематизувати. В Америки вже столітній досвід у роботі з біженцями, переселенцями, чітко сформовані структури, кожна з яких відповідає за свою ділянку роботи. Великий простір для роботи у нашій державі. Є досвід колег, є напрямок руху, є суспільна потреба”.

Наталія Діда, випускник програми “Відкритий світ” 2009 року, м.Луганськ, тепер – м. Полтава: “У Америці, на усіх етапах Програми “Open World” нас зустрічали, наче королев. Ця обставина, а надто калейдоскоп подій-знайомств з незнаною досі країною, з цікавущими, соціально активними її громадянами, перевернули світосприйняття, дозволили подивитись на себе й світ по-іншому, “включити” у собі досі незадіяні резерви. Дуже вразила Українська громада у Рочестері – красиві, залюблені в Україну люди, які самою своєю присутністю підтримують, надихають, навчають не здаватись перед обставинами, а переборювати їх та допомагати іншим”.

Тетяна Кривошапка, випускник програми “Відкритий світ” 2010 року, Полтава: “Завдяки програмі “Відкритий світ” я познайомилась з українською діаспорою в Америці і збагнула, що  Україна у 1991 році не здобула (як думає більшість громадян України), а відновила свою незалежність, адже ми вже мали свою державу. Саме на цьому наголошують українці, що живуть зараз за океаном. І саме цей постулат змінив мою свідомість стосовно розуміння української державності та подальшого її розвитку”.

Олена Туркіна, випускник програми “Відкритий світ” 2009 року, Полтава: “Програма “Відкритий Світ” відкрила для мене Сучасну Бібліотеку”.

No votes yet.
Please wait...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ